Büyük Görmek İçin Üstüne Tıklayınız. 

MÜZİK ÖĞRETİMİ
Müzik Ansiklopedisi Yayınları

  
176 sayfadan oluşan ve Müzik Ansiklopedisi Yayınları’nın ilk yayını olan bu kitap, 4’üncü basımına ulaşmıştır: İlk basım Ankara, 1994, son basım Ankara, 2006 tarihlerini taşır (ISBN 975-7436-20-8). “Büyük boy kitap” olarak bilinen kitabın boyutları 17 X 24 santimdir.

   Müzik eğitimcilerinin ve müzik öğrencilerinin başucu kitabı özel-liğindeki bu eser, yerli ve yabancı 12 tanınmış yazarın Türkiye’de-ki müzik eğitimi sorunlarına çözüm önerisi getiren 48 yazının bir araya getirildiği ilginç bir derleme özelliğindedir. Ahmet Say’ın hazırladığı kitabı oluşturan söz konusu 48 bağımsız yazı, şu imzaları taşır: Halil Bedii Yönetken, Fuad Koray, Mithat Fenmen, Yehudi Menuhin, Heitor Villo-Lobos, Maggie Teyte, Mahmut Ragıp Gazimihal, Muammer Sun, Ali Uçan, Ertuğrul Bayraktar, Salih Aydoğan, Ahmet Say.

   “Müzik Öğretimi” kitabının başlıca özelliği, birkaç sayfayı aşmayan kısa yazılardan oluşması, öte yandan her yazının ayrı bir konuyu dile getirmesidir. Böylece müzik eğitimciliğinin önde gelen ilke ve yaklaşımları sergilenmekte, okurlar bu çeşitliliğin anlamlı örnekleriyle karşılaşarak kitabı zevkle okumaktadır. Zaten eğitimcilik, bilgiyi sevgi yoluyla kazandırmak değil midir?

   Ülkemizde müzik eğitiminin ilk ustalarından Halil Bedii Yönet-ken’in kitaptaki bir yazısı şu başlığı taşımaktadır: “Öğretmen Kendini ve Dersini Sevdirmelidir.”

 Yayınevi satışlarında %25 indirim uygulanır.
Gönderme masrafı olan kargo bedeli, yayınevi tarafından ödenir.

   
 
 
  | 2008© Ahmet Say |
| Site Danışmanı:Kemal Çifçi |